اخبار, تمامی مقالات

نصب چیپ های جاسوسی روی تجهیزات IT هزینه دارد؟

در سال 2018 بلومبرگ خبری تکان دهنده  درباره  جاسوسی هکرهای کشور چین  از کمپانی های بزرگ با چیپ هایی به اندازه بسیار کوچک منتشر کرد. هرچند صحت این خبر هرگز تایید نشد اما یک کارشناس بیان کرده  که هکرها میتوانند  با تجهیزاتی ارزان‌قیمت عملیات جاسوسی را انجام دهند.

یک پژوهشگر امنیتی به نام «مونتا الکینز»  بورد آردوینو چیپی  را توسعه میدهد که امکان نفوذ به درون فایروال ها و جاسوسی سخت افزارها  را میسر می کند. الکینز در این پروژه از یک هویه هوای داغ ۱۵۰ دلاری، میکروسکوپ ۴۰ دلاری و چیپ ATtiny85 استفاده کرده که در بوردهای آردوینو Digispark بکار رفته و فقط ۲ دلار قیمت دارند.

مساحت چیپ ATtiny85 از ۵ میلی متر فراتر نمی رود بنابرین بعید است روی بوردها شک برانگیز جلوه کند. مکان چیپ در تصویر زیر مشخص شده اما الکینز تاکید کرده اگر در پی اجرای یک پروژه واقعی بود به راحتی می توانست تراشه را بهتر از اینها استتار کند.

این محقق امنیتی چیپ را به گونه ای کدنویسی کرده که امکان دسترسی به تنظیمات ادمین فایروال سخت افزاری سیسکو ASA 5505 را میسر می سازد.دلیل انتخاب  قیمت پایین آن در eBay است اما به گفته الکینز سیستم ها وفایروال های مشابه هم از این حمله در امان نخواهند بود.

 

پاسخی بگذارید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *